צלם ישראלי

צילום אירועים וטקסים דתיים בישראל

WhatsApp או חייגו 054-2330001

מקצוע צלם מאוד נפוץ בארץ היפה שלנו, ואין בכך פלא! הרי ישנם מלא חגיגות ואירועים כך שכל בעל מקצוע יכול למצא את מקומו ולמצא מקום ליצירתיותו. אבל בואו נתמקד ונבין מי הוא צלם ישראלי בעצם ומה מיוחד במקצוע זה?

צלם

קודם כל בואו נתחיל במקצוע צלם - אדם המתפרנס מצילום באמצעות מצלמה. העבודה מסכתמת בסשן צילומים (אחד או יותר). נושאי צילום שונים, ועבודות שונות בצילום. צילום עיתונאי, צלם קולנוע, צלם פרילנסר - עצמאי. אומנותי לינק ל(סוגי צלמים) ותיעוד, הנצחה, אומן ,

היסטורית מקצוע צלם

החל מ 1839 ז'אק לואי דגר בפריז אופן מיוחד של תיעוד מציאות לתמונה. כמו כל חידוש בעולם, המון זמן הדרך הזו לא הייתה פופולרית ולא הייתה ראויה להיקרא "אומנות". החל מסוף המאה ה-19 יחדיו עם התקדמות הטכנולוגיה והפיכת המצלמה למשהו נגיש יותר התפתח תחום הצילום ונתפס חזק בסביבת עיתונאים ותחום העיתונות ככלל. מאותם הזמנים נהיה קיים המושג "צלם מקצועי" ואכן מקצוע חדש "צלם מקצועי" התחיל את ההתפתחות משם.

מקצוע צלם ישראלי

בארץ ישראל יש מלא מנהגים הקשורים לדת, וקיום מצוות המלוות בחגיגות ושימחה על קיומן. זה מתבטא בהמון אירועים ולכן מקצוע צלם אירועים מאוד נפוץ בארץ ישראל. כמובן יש המון אירועים מיוחדים לעם היהודי.

צלם אירועים ישראלי

הגענו לנקודת המפנה, "צלם אירועים ישראלי" הוא צלם שידע לתעד את המצוות, ידע להעריך את המשקל, יכבד, יתחבר ויהיה קשוב, רגיש ומבין מהיכן שורשי הרצון לתעד, להנציח ומה מהות של כל מצווה. כמעט כל אירוע מלוות במצוות ולכן מאוד כדאי להזמין צלם לברית מילה. כל חגיגה וחגיגה מלאה גם בצילום מנהגים מיוחדים לכל עדה וזאת יוכל להעיד כל צלם חתונות. צלם לבר מצווה לרוב יעדיף לצלם בכותל, או בבית כנסת, שזהו מעמד מיוחד לנער בר מצווה.

צלם טקסים דתיים

לפעמים, מחלקים את האירוע לכמה ימים, ואת המצוות והטקסים עורכים ביום נפרד מהחגיגה, ולכן יש לראות הבדל בין מקצוע צלם אירועים למקצוע צלם לטקסים דתיים, לרוב , כל צלם אירועים ידע לכלול את צילומי הטקסים, אך במידה וזהו צלם לטקס מיוחד, לא מחייב שהוא יצלם לכם אירוע שלם, לדוגמא צילום עליה לתורה מתקיים לרוב בכותל, וזהו צילום ספציפי ומסויים שלא דומה כלל וכלל לצילום אירוע בר מצווה באולם. או נניח מקצוע צלם לברית - זה מקצוע שונה מצילום ברית מילה בבית. בבית לרוב יש את הטקס ואווירה פחות "המונית", לעומת זאת צלם לברית באולם אירועים יצטרך להתמודד לא רק עם צילום טקס דתי שהוא ברית מילה, אלה צילום אורחים , אווירה בתנאים אחרים והמוניים יותר. לצילום טקסים דתיים לרוב משתייך גם צילום חופה , שגם כאן האחריות על צלם חתונות מאוד גדולה, הרי זהו עקרון של כל אירוע החתונה. לפעמים עורכים טקס חופה בבית כנסת, ומצלמים אירוע חתונה באולם אירועים. ניתן להזמין לצילומים כאלו צלם אירועים קטנים, ככל שהחתונה קטנה יותר, כך השליטה של צלם גדולה יותר. ועוד טקס נוסף שזוכה לחגיגות גדולות הוא צילום חינה. צלם לחינה הוא מקצוע יחסית חדש, מאחר והנגישות למצלמות וצלמים נהייתה גדולה יותר, וההבנה שזהו אכן טקס דתי מסורתי חשוב לחלק מהעדות, יותר ויותר אנשים אוהבים לתעד את חגיגות החינה. צלם לחינה זוכה לצלם את הזוג הצעיר עוד באווירה נינוחה יותר מאשר בצילומי חתונה.

למה צריך צלם ישראלי

נתחיל בשאלה האם צריך להזמין צלם לאירוע? אני אגיד לכם חד משמעית - כן! צריך וחייב! מדוע תשאלו? לשאלה זו כמה תשובות

  1. צלם אירועים יתעד את האירוע שלכם מא ועד ת', בלי הפסקות מיותרות או הסחות דעת.
  2. צלם אירועים מקצועי ידע לעשות זאת בצורה מקצועית, וכך תקבלו את האיכות המיטבית והזיכרונות יותר חדים מהאירוע שלכם.
  3. חייבים לתעד אירוע בכל אופן, הרי זהו שלב נוסף בחיים, שלא יחזור וזוהי חגיגה משמחת. אתם טרחתם, התאפרתם, התארגנת, ולא תתעדו זאת בתמונות מקצועיות?

וכעת נשאל את השאלה האם המקצוען חייב להיות ישראלי?

כמובן אין חובה להזמין צלם אירועים ישראלי לאירוע שלם, אך לפעמים יש לו יתרון בכך שיש לו יותר הבנה ועניין בצילום טקסים ומצוות דתיים מסורתיים. חגיגות ואירועים יהודים יותר קרובים לליבו וכך הוא מרגיש חלק משמחתכם. מזדהה איתכם, שמח יחד איתכם ולכן סביר להניח שהתמונות אשר תקבלו באלבום יהיו יותר רלוונטיות עבורכם.

מאוד חשוב לבחור צלם אירועים המתאים לאירוע שלכם ספציפי - עמוד זה יכול לסייע לכם בבחירת צלם לאירוע שלכם, או צלם אירועים המלצות.

כיום הטכנולוגיות לא עומדות במקום ועידן הצילום הולך ומתפתח, נוצרים טרנדים חדשים בצילום כל רגע ורגע. רק תחליטו מה הכיוון שלכם, ואנו כבר נעשה את השאר!


להצעת מחיר ניתן לפנות לווטסאפ 0542330001

ולדימיר אוסטין - צלם אירועים ישראלי ;)