צילום ברית מילה בבית

צלם לברית מילה

WhatsApp או חייגו 054-2330001

אני מצלם המון באירועי ברית מילה, ובזמן האחרון יותר ויותר הורים צעירים מעדיפים לערוך טקס ברית מילה בביתם. האם זה נח עדיף או מקובל יותר אתם תחליטו עם עצמכם,

ואני אתן כמה דגשים מנקודת מבט של צלם לברית מילה בבית - למה כדאי להתייחס כשאתם מזמינים צלם לברית מילה לחגיגה בבית, ובמה להתחשב בכדי לסייע לאווירה ושבתום האירוע יצאו לכם תמונות יפות.

מקום לצילומים מקדימים בבית?

אם החלטתם לערוך ברית מילה בבית ולהזמין צלם - חישבו על כמה מקומות עם רקע מתאים שיכולים לשמש אתכם לצילומי משפחה או צילומים מקדימים. זה יכול להיות חלל מסוים בתוך הבית, פינת צמחיה בחצר הבית או אף פארק. הקרוב לביתכם. תאמינו לי הליכה של 5 דקות שווה את זה!

איפה כדאי למקם כיסא אליהו הנביא בטקס ברית מילה שעורכים בבית?

כשעורכים ברית מילה בבית פרטי או אף בדירה, היתחשבו במיקום הכיסא שמיועד להיות הכסא של אליהו הנביא. ככל שהכיסא יהיה גבוה יותר ובמקום נגיש יותר כך סיכוי גדול יותר שיצאו לכם יותר תמונות מגוונות מזוויות שונות. חדרים קטנים, המון התקהלות יכול להשפיע על צילום אומנותי של טקס עצמו

לכן מומלץ לבחור חדר הכי גדול בבית מואר היטב. שיהיה בו מקום לכל האורחים בחדר

לעריכת טקס ברית מילה כדאי לבחור כיסא גבוה כי בתמונות הוא יבלוט ויראו אותו יותר אורחים ומוזמנים. כיסא גבוהה מדגיש את חשיבות הטקס - והיושב בו. ככל שהכיסא גבוהה יותר כך המקום נבלט יותר בתמונות.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

מה ללבוש לצילומי ברית מילה בבית?

לפעמים ההרגשה שאנו בבית מטעה, ואכן נח יותר להיות עם טרנינג, במיוחד שבוע ימים אחרי הלידה. עוד תלוי איך החוויה ומאוד תלוי אם האמא אחרי הניתוח, או הלידה הייתה לא קלה. אך גם בברית מילה בבית, כדאי לעשות מאמץ ולהתארגן כמו לאירוע לכל דבר. הרי יהיו מוזמנים, מוהל, ולא חשוב הזמנת צלם לברית מילה או העדפת להצטלם כמה תמונות בודדות - הלבוש מכתיב וקובע את גודל החגיגה. לבוש והופעה מתאימה יכולים מאוד לשנות את אווירת התמונות והחגיגיות שבהן.

תמונות אווירה

צלם לברית מילה אומנותי לרוב לא יצלם רק את הטקס עצמו, אלה יצלם גם את האורחים, ואת תמונות האווירה. לתמונות אווירה חשיבות רבה שלא תמיד אנו נותנים לבן חשיבות עד שלא נראה אותן באלבום תמונות, ואז נדע להעריך את המצולם. כך או כך תמונות אווירה ישלימו את האלבום, אך ניתן להשפיע על כך בסדר וניקיון בבית. ללא ערמות מיותרות של חיתולי בד בספה, או כדור פיזיו בסלון.

עיצוב הבית

גם אם עורכים ברית מילה בבית, זה לא אומר שאין צורך לקשט ולעצב את הבית, בלונים או עיצוב שולחן מעודן יכולים להעשיר את התמונות בחן וקסם מיוחד. להוסיף טיפה מסתוריות ועדינות.

מדוע מצטלמים לפני האירוע?

אני מקפיד על צילומים מקדימים מכמה סיבות;

  1. עייפות - בתחילת האירוע המצולמים והתינוק הנולד עוד אינם עייפים, האימא במיטבה, עם איפור ושיער שטרם עבר עליהם חלקיק רוח. כולם שמחים ונרגשים.
  2. זמן המתנה - אפשר לנצל את זמן ההמתנה לאורחים להצטלם עם המשפחה הגרעינית.
  3. אפשרות לעקוף את כל האורחים - צילומים מקדימים נותנים אפשרות להצטלם בהדרגה עם רוב האורחים שעתה הגיעו לחגיגה.

אני מקפיד לערוך צילומים מקדימים מאחר שבתום הטקס אמא לרוב לא מסוגלת להתפנות לצילומים מסודרים עקב כמה סיבות - כמו טיפול בילד, הנקה, שיחות עם האורחים פה ושם, וכמובן שיחה עם מוהל - כיצד להמשיך את הטיפול לאחר הניתוח. מבחינת האורחים - לרוב לאחר הטקס האורחים מוזמנים לשבת לאכול. ולכן הצילומים יכולים להפריע למהלך הארוחה.

למה חשוב להצטלם עם כל המשפחה ?

ברית מילה זהו יום מיוחד עבור התינוק הנולד, חלק גדול מהאירוע מתבצע לשם כך שהחגיגה תישאר בזיכרון, והזיכרון ממנה נשמר בעזרת תמונות. כדי שבשנים הבאות התינוק שיגדל יראה את משפחתו המגובשת בתצלום משותף וזה מאוד מחמם את הלב לדעת שכל המוזמנים התכנסו לכבודו גם בימים שהוא עצמו היה תינוק רך. וכמובן זוהי הזדמנות לצלם את כולם יחד המשפחה קרובה, גרעינית.

מה אני אוהב בצילום ברית מילה בבית?

צילום ברית מילה בבית, שונה מצילום ברית מילה באולמות, בכך שהאווירה יותר אינטימית,תענוג שלם לצלם את אמא שהיא נינוחה מרגישה בנח, ללא המוניות, אשר סובבים אותה את התינוק רק אנשים קרובים ואווירה משפחתית חמה,לרוב צילום ברית מילה בבית זה צילום אירוע צנוע, כיף ומתאים מאוד לחגיגות ברית.

מה עדיף - צלם לברית מילה או צילום של אחד האורחים?

אם אתם עדיין לא זיהיתם את ההבדלים בין צילום מקצועי לצילום חובבני אני אפרט לכם כמה דגשים מדוע תעדיפו צלם לברית מילה על פני טובה מאחד האורחים המוזמנים שלכם לתיעוד יום חשוב זה. צלם לברית מילה מתמקצע בצילום בתנאים שונים ובטוח ידע להתנהג בהתאם ולהשתמש בהגדרות מתאימות בהיתחשבות בתאורה בבית. תקחו בחשבון שצלם לברית מילה יצלם את האירוע ללא הפסקות, יהי מוכן לתפוס רגעים ייחודיים, ולא תוסח דעתו בשיחות חולין בניגוד לאורח.

עוד יתרון להזמין צלם מקצועי לברית מילה היא איכות התמונות מהאירוע שלכם. האיכות מושפעת כמובן מצידו שבו משתמש הצלם, והניסיון שבו ניתן לזהות את הצילומים חדים ובעלי פוקוס.

כמובן פרט שולי אך חשוב הוא סמכותיות של צלם בסידור משפחה, - לרוב צלמים מנוסים שומרים כמה תסריטים וכמה סידורי משפחה והאורחים, שלפיהם הם יודעים להציג בצורה המיטבית את המצולמים ולהשתמש בחלל שבו נערכים הצילומים בצורה המיטבית והיעילה ביותר.

לכל צלם ברית מילה לרוב יש תסריט מנחה שנבנה מניסיון הרב של הצלם.

לסיכום

בעריכת ברית מילה בבית מומלץ להזמין צלם מקצועי, שידע להעביר את כל האווירה החגיגית של האירוע, גם אם נראה לכם שאירוע ברית מילה בבית הוא אירוע פחות חגיגי.

אל תהססו, תמונות מקצועיות של צלם מקצועי ישמשו אתכם בעריכת אלבום ברית מילה, שישאר וישמח אתכם שנים רבות.