צילום סטילס באירוע עליה לתורה בבית הכנסת

בר המצווה

WhatsApp או חייגו 054-2330001

שירותי צילום סטילס באירוע עליה לתורה בבית הכנסת

חלק מהפקת אירוע בר מצווה, בין אם בוחרים לערוך מסיבה באולם ובין אם מוותרים על כך, הוא חובת המצווה לעלייה לתורה של הנער המתבגר עם כניסתו לגיל שלוש עשרה, לגיל מצוות. למעשה בכל הפקת אירוע בר המצווה, זהו הטקס החשוב ביותר שיש לקיימו. בגיל שלוש עשרה הנער המתבגר עובר בטקס המציין את המעבר לעולם הבגרות ואל עולם לקיחת האחריות, וכן את המעבר לקיום עול מצוות, הטקס מציין את הסמליות של היותו בן העם היהודי באמצעות עלייה לתורה וקריאה בפרשת השבוע על פ התאריך העברי שבו נולד. לאחר מכן מציינים את שבת החתן בבית הכנסת והנער שוב עולה לתורה וקורא בפרשת השבוע.

טקס העלייה לתורה הוא ללא ספק טקס מרגש ובלתי נשכח עד לדמעות ובמיוחד עבור האם הנרגשת הצופה בתינוק הרך שלה כילד מתבגר שכבר מניח תפילין, נושא את קולו וקורא בתורה במרכז בית הכנסת מול היכל ספרי התורה. אירוע זה הוא מלא בשמחה ובהתרגשות ויחד עם זאת מלא גם בקדושה ובטקסיות דתית יהודית מכובדת. אין כאן שירים, ריקודים אלא התרגשות גדולה באוויר ועל כן גם תפקידו של צלם הסטילס באירוע עלייה לתורה הוא בדיוק ללכוד את הרגעים המרגשים ואף המצמררים ומיוחדים שיש בעלייה לתורה ובהתרגשות האוחזת בנער המתבגר ובבני משפחתו.

על צלם הסטילס להפיק ולשלב כמה נושאים חשובים במקביל, כמו לצלם את אווירת הקדושה והייחוד בבית הכנסת, שכן אין זהו מקום שגרתי ויום יומי לצילום, להעביר את אווירת השמחה וההתרגשות הגדולה, להתמקד בחתן השמחה ובבני משפחתו, להנציח את אווירת התפילה כולה כמו גם את השמחה המתפרצת מכיוון עזרת הנשים עם כל הסוכריות הרבות שנזרקות על הראשים לקול קריאות הצהלולים ברקע. האירוע האינטימי המשפחתי והחד פעמי צריך להיות מופק ומונצח על ידי צלם מקצועי ומיומן, שצילם רבות באירועי עלייה לתורה השונים מאד במהותם מכל אירוע משפחתי אחר. גם זוויות הצילום, ציוד הצילום הם שונים לחלוטין ודורשים ראייה והכנה מקצועית לאירוע כולו. טקס העלייה לתורה נערך בבית הכנסת במקום סגור, לרוב בשעות היום עם אור יום טבעי שיכול להיות מוסתר וחשוך יחסית בחלל בית הכנסת, ומצד שני מאד חשוף ובוהק מחוצה לו או בחלל הגשת סעודת המצווה. כל אלו דורשים מיומנויות צילום שונות ומקצועיות רבה בתחום חדירת האור לצילום כך שלא יפגום באיכות, לא יהיה בוהק מדי ולא חשוך מדי אלא עם כמות האור הנכונה שתיצור תמונות מרגשות ומחמיאות. צילום הסטילס באירוע העלייה לתורה הוא צילום שצריך להיות מרגש עד לדמעות, מעצם היותו של הטקס מרגש מאד ומיוחד, כך גם בעלי השמחה ובוודאי הנער המתבגר לא רק צריכים להיות מרוצים מן התמונות, אלא מתרגשים וקוראים קריאות התפעלות.

חשוב לזכור כי הצילום בעלייה לתורה יכול להיות אף מרגש מן האירוע באולם, על כן נדרש כאן צילום מקצועי, מיוחד ומנוסה של איש מקצוע עם רזומה גדול. בוודאי אין לחשוב לרגע כי את הצילום של העלייה לתורה נפקיד בידי ההורים, האחים או בני המשפחה שיצלמו מהטלפון הנייד וזה כבר בוודאי יספיק. אולם זוהי טעות גדולה ולצערנו נפוצה, שלא תשאיר בסופו של דבר זכר מהאירוע החד פעמי והיקר ללבכם. הצילום בטלפון הנייד ידוע כצילום חובבני ביותר, בלתי מקצועי, מטושטש עם תנודות רבות ואיכות כללית חובבנית ביותר, ולא כדאי להישאר עם איכות כזו של צילום במזכרת יחידה שלבסוף תבחרו אפילו למחוק ולא לחזור ולצפות בזה. בנוסף אין צורך להטריד את בני המשפחה או את האורחים שיצלמו הם את האירוע שאליו הוזמנו ושגם הם רוצים ליהנות ממנו בשקט ומבלי להתעסק כל הזמן בטלפון הנייד שלהם. בחרו בצילום מקצועי ביותר ואל תתפשרו בנושא על איכות הצלם וניסיונו בתחום. אירוע העלייה לתורה הוא למעשה האירוע החשוב ביותר, ואף הזיכרון החזק ביותר שנשאר אצל הנער המתבגר ואצל בני משפחתו וחשוב יהיה ליצור את הצילום המקצועי האיכותי ביותר, כמו גם אם תבחרו להוסיף צילומי מגנטים לאירוע זה יוסיף רבות ליצירת מזכרת מרגשת לאירוע החשוב, כמו גם מתנה מקורית ומיוחדת שיקבל כל אורח.