אירוע ברית המילה בבית הכנסת

WhatsApp או חייגו 054-2330001

עריכת ברית מילה בבית הכנסת

ברית מילה הוא טקס משמח ונפוץ שאנו מכירים כטקס שנערך לרוב באולמות שמחה. אין איש שלא הגיע לחגוג יותר מפעם אחת יחד עם בני משפחה או מכרים את טקס ברית המילה באחד מאולמות השמחה הקיימים, אולם משפחות רבות בוחרות לקיים את טקס הברית בבית הכנסת שכידוע מסמל את הזיקה של העם היהודי ליהדותו. כמקום קדוש וכן מתאים ביותר לטקס דתי קצר הנערך ביום, יותר ויותר הורים בוחרים לערוך את טקס ברית המילה בבית הכנסת וליצור אווירת קדושה אחרת ממה שקיים באולמות שמחה.

עריכת טקסי ברית מילה בבתי כנסת מאפשרת ליצור אירוע אינטימי באווירה אחרת שלא תוכל להתקיים באולם שמחות או במסעדה. סעודת המצווה מוגשת בטקס זה באמצעות קייטרינג או הכנת בופה, כאשר המשפחה יכולה לבחור להכין את הכיבוד ואת ההגשה בעצמה או להזמין חברה מקצועית שתדאג גם לכל נושא ההגשה, עריכת השולחנות, הבאת כיסאות למקומות ישיבה וכדומה. בכל אופן טקס ברית מילה הנערך בבית הכנסת אינו כולל מספר רב מאד של מוזמנים אלא את קרובי המשפחה והמכרים הקרובים בלבד. יחד עם זאת יש לזכור כי אל בית הכנסת מגיעים מתפללים שיהיו נוכחים גם בבית הכנסת, ויש להיערך לכיבוד כללי בסיסי שיכבד גם את מתפללי בית הכנסת מיד לאחר הטקס. גם אם בוחרים לערוך את סעודת המצווה במקום אחר קרוב לבית הכנסת, אם זה בבית או במסעדה קרובה, יש לערוך קידוש וכיבוד קל מיד עם תום הטקס ותום הברכות.

אין ספק כי הצילום בבית הכנסת באירוע ברית מילה שונה לחלוטין מצילום רגיל באולם שמחות, התפאורה הקדושה והמיוחדת והאווירה הייחודית לבית הכנסת יצרו עבורכם תמונות מרשימות ומרגשות במיוחד. במידה ותבחרו לערוך את סעודת המצווה במקום אחר, זכרו כי זה כרוך בנסיעות של הצלם והציוד למקום שתבחרו, דבר העלול לייקר את מחיר שירותי הצילום, וכן הדבר עלול להיות כרוך בטרטור של האורחים, נסיעה, מציאת מקום חניה וכדומה. שקלו לערוך את הסעודה במקום נוח ביותר ורצוי במרחק הליכה בלבד. במידה ותוכלו לערוך בצורה מכובדת ויפה את סעודת המצווה בבית הכנסת, רצוי לבחור באפשרות זו המקובלת ברוב טקסי ברית המילה הנערכים בבתי הכנסת. לרוב בתי הכנסת ישנה רחבה מספיק מרווחת וגדולה בכדי לערוך סעודות מצווה עבור ברית מילה, שבת חתן או שבת בר מצווה וכל זאת בעלויות סבירות המתאימות לכל כיס. גם עבור עבודת הצלם יהיה הרבה יותר נוח להתמקד בצילום במקום אחד, מאשר להעביר את כל הציוד מחדש למקום אחר, לבדוק שם מחדש את זוויות הצילום, התאורה וכדומה. הצילום במקום אחד יצור רצף בצילום וכן ימנע כל מצב של שיבוש או תקלה העלולה לצוץ במקום חדש.

במידה ובוחרים לערוך את טקס ברית המילה בבית הכנסת יש להיערך לכך מבעוד מועד, ואף רצוי כמה חודשים מראש ולא להשאיר זאת לרגע האחרון או להתחיל בסידורים לאחר הלידה. בבתי כנסת רבים עורכים אירועים לא פעם ועליכם לוודא כי בית הכנסת יהיה פנוי לערוך את האירוע שלכם, תצטרכו לבחור מוהל ולתאם עמו את ההגעה. לרוב אירועי ברית מילה בבית הכנסת נערכים בשעות היום המוקדמות יותר, לעיתים אחרי תפילת שחרית, על כן תצטרכו גם לעדכן את כל המוזמנים ואת כל קרובי המשפחה מבעוד מועד, יתכן ותצטרכו לשקול האם לערוך את ברית המילה בשעה מוקדמת בבוקר, או להמתין לשעת צהריים שהיא נוחה יותר עבור רוב המוזמנים. גם הכיבוד יהיה שונה במידה ותזמינו כיבוד לשעת בוקר מוקדמת לעומת כיבוד בשעות הצהריים, כמו כן יש לברר מראש עם בית הכנסת לגבי קבלת מפתח, שעות הפתיחה של בית הכנסת, אפשרות לאחסן דברים, לשים אוכל במקררים, לבדוק את החלל בו ניתן לערוך שולחנות עבור האורחים וכיוצא באלו. אם תבחרו להכין בעצמכם את כל המטעמים לכיבוד ולסעודת המצווה, גם כאן נדרשת הכנה רבה מראש ובדיקת אחסון כמויות האוכל כמו גם בדיקה של אפשרויות חימום מהירות כמו פלטות בבית הכנסת או מיקרוגל. מוטב יהיה להגיע גם מוקדם יותר לפני האורחים בכדי לערוך תמונות משפחתיות בצורה נינוחה לפני שכל ההמולה תתחיל וללא הלחץ של האירוע ושל האורחים הרבים.