סמארטפונים באירועים

צלם מקצועי VS צלם עם סמארטפון באירוע

WhatsApp או חייגו 054-2330001

סמארטפונים באירועים

בזמן המודרני שזכינו לחיות בו כל אחד בעל מצלמה באיכות טובה ומגניב שהמצלמה הזאת נגישה לנו מאוד. כי לכל אחד יש סמארטפון בכיס, וכשמגיע הזמן של האירוע כולם מתחילים לצלם. וזה בסדר! כי סופו של דבר זו המטרה של אותו הסמארטפון - בין היתר להיות מצלמה. אני רוצה לדבר על הנזקים שהאורחים שלכם גורמים לכם. זה יכול להשמע אולי קצת קיצוני אבל כן - זה נזקים!

קרה, ולא פעם אחת שאני בתור הצלם, שתפקדי באירוע זה לתעד את כל הרגעים החשובים ויותר חשוב רגעים שאי אפשר לשחזר, מקבל דחיפה בכתף עם משפט "זוז, אתה מפריע, אני מצלם!" ברור לי שחלק מאנשים לא כל כך מודעים למעשיהם, וחלק אחר יכול להיות שיצלמו יותר טוב ויותר אומנותי עם הסמארטפון שלהם מאותו הצלם המקצועי עם כמה שנות ניסיון. אבל נזק הוא נטו של הלקוח. ואני אסביר גם למה.

זה מתייחס לאירועים מכל הסוגים, אם זה ברית מילה, בר מצווה או חתונה.

אם האורח הוא באמת צלם מדהים ויכול לצלם לכם את האירוע עם הטלפון שלו ואתם מסכימים עם זה, אז למה לשלם מאות ואף אלפי שקלים לאותו צלם עם מצלמה ענקית שלו אם יש לכם צלם בחינם ועוד שם לכם מעטפה?

כנראה שלא באמת אפשר לשמוך עליו ועל התוצאה.

אני שם לב ולא פעם, שמרוב התרגשת האורח בכלל לא לחץ על רקורד.

לפעמים, בזמן המסירה של התמונות, אני שואל את הלקוחות שלי האם הם קיבלו את חומרים מאותם אורחים שצילמו להם את אירוע והתשובה די צפויה - עוד לא, הוא / היא צריך לשלוח לי את זה בוואטסאפ, ורוב המקרים בעלי שמחה בכלל לא רואים את הסירטונים האלו.

אני כצלם מחויב ללקוח שלי לתעד את הכל האירוע כל את הרגעים החשובים ביותר ובמקום זאת אני מצלם סמארטפונים, וכן לפעמים זה יוצא מגניב שזה רק כמה תמונות בודדות באלבום.

אז מה ניתן לעשות בנידון? לפני הטקס אפשר להשמיע משפט או שניים , עם בקשה חמה לאורחים לא להפריע לצלמים.

תעשו טובה ענקית לעצמכם ולבעלי האירוע שהוזמנתם אליו, תנו לצלמים לעשות את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב ותהנו מהאירוע!

נפגש בשמחות!