מוהלים לברית מילה

להזמנת צלם לאירוע ברית מילה

WhatsApp או חייגו 054-2330001

מזל טוב! אפידורל, צירים, רופאים והריון מאחוריך! ילדת! עכשיו יש לך תינוקי קטן ומהמם לטפל, להחלים מהלידה, לחזור לעצמך, לא לשכוח לאכול בין טיפול בילד לטלפונים ואורחים. אה רגע, ומה עם המוהל? כאן נוכל לעזור לך בבחירת מוהל .

חשוב לדעת שיש כמה סוגים של מוהלים:

מוהל מוסמך

מוהל שלא למד רפואה כתואר אקדמאי ובעצם אינו רופא, המוהל מוסמך קיבל הסמכה לערוך ברית מילה ממשרד הבריאות והדתות. והמוהל הזה קיבל גם הכשרה רפואית לעריכת ברית מילה. ואם להיכנס ליתר פרטים - זה כירורגיה וכל הנושא אך ורק סביב להליך מילה. מהמוהלים המוסמכים גם תפגשו מוהל מומחה, משמע המוהל הנ"ל עם הרבה שנות ניסיון, והשתלמויות נוספות, הכולים בחינות ולאחר מכן ניתן לקבל את ההכשרה למוהל מומחה.

מוהל רופא

זהו רופא כירורג, עם כל האישורים של משרד בבריאות ורישיון, ומוהל שקיבל הסצכב לבצע ברית מילה. חשוב לציין, שישנם תנאים מסויימים וספציפיים להיות רופא מוהל שהינם מסתכמים ב: להיות יהודי, לשמור מצוות והיות בעל אזרחות ישראלית. רופא כירורג שבכוונותיו לקבל הכשרה להיות רופא מוהל צריך לעבור מבחני הלכה של הועדה לפיקוח על מוהלים.

מוהל לא מוכמך

עקב העדר חוק המפרט ומסביר מי רשאי לעסוק בהליך ברית מילה, ולאחר מכן עקיפתו, ישנם מקרים שאנו נתקלים במוהלים ללא הסמכה. משמע כל איש יכול להכריזו כמוהל, ולערוך מילה לילודים. לכן, הורים יקרים, התייחסו לעניין ברצינות, תבקשו תעודות, תבררו חוות דעת.

מה ההבדלים בין מוהל רופא למוהל מוסמך?

ההבדלים הינם לרוחב ולא לאורך, משמע, כל עוד ישנם תעודות מתאימות למוהל רופא או מוהל מוסמך, עליכם לבחור את הקרוב לליבכם, הנוחות של הבית, או השמחה והמוניות של האירוע ולהתחשב בבבדלים הבאים:

מקצועיות - מאחר ומוהל שהוא רופא כירורג יכול לעסוק בזמן אחר בניתוחים אחרים, מוהל מוסמך עוסק אך ורק בברית מילה, לכן מבחינת הניסיון - טכנית יכול להיות לו יותר ניסיון, אך העניין אינו חד משמעי.

פעילות בעת מקרה חירום - רופא כירורג מוכן וערוך במידה וישנם סיבוכיםמבעת הניתוח ויכול לתפעל ולעזור במקום.

פוליסת ביטוח - במקרה של רשלנות רפואית, ניתן בכל מקרה לתבוע את המוהל, רק התוצאות הסופיות וזמן הגעה לסיום התביעה יכולות להיות שונות. מוהל מוסמך לרוב אינו מבוטח, לכן גם בתביע כנגדו יצטרך לשלם כספי פיצויים מכיסו, לעומת זאת, רופא מוהל מאוגד בביטוח מטעם משרד הבריאות, וברגע שמעורב הביטוח - כמובן הסיכוי יותר גדול לקבל את כל כספי הפיצויים.

הכשרה כירורגית - בכל אופן, מה שיגידו לכם, ברית מילה הינה ניתוח כירורגי לכל דבר, לכן לא תזיק מקצועיות וידע נרחב ככל היותר בתהליכים גופניים.

ביצוע הרדמה - עניין ההרדמה נטוי לשיקול מאחר וישנם הטוענים על זיכרון קצר של ילודים לכאב לעומת כאבים שחווים לאחר ההרדמה, אך אם הוחלט לבצע הרדמה, רופא מוהל רשאי להשתמש בחומרי אילחוש מקומיים באמצעות הזרקתם, ומוהל מוסמך יצטרך לפתור את הסוגייה בעזרת אילחושים מקומיים ללא הזרקה הנחשבים פחות יעילים.

מתי להתחיל את הבירורים, וחיפושים לאחר מוהל מתאים?

ניתן ליצור קשר עם מוהל ככל המוקדם למועד תאריך לידה המשוער. משמע חודש לפנימהלידה, לצורך קביעה וסגירת תאריך משוער. במידה ויש תאריך לידה קבוע ניתן אף לקבוע תאריך לביצוע ברית ולכן כדאי לתפוס מקום יותר מוקדם.

לאן אלי לפנות במידה ויש לי תלונות למוהל?

בארץ משרד הבריאות והרבנות הראשית הינם הגורם המפקח על המוהלים.

בועדה לפיקוח על מוהלים בוחנים ומכשירעם מוהלים, ומטפלים בתלונות ותביעות.

מה מחיר מומלת למוהל?

המשתנה הזה מאוד תלוי אזור, ומי הרופא מוהל/ מוהל מוסמך, אך יחד עם זאת ניתן לתת טווח מחירים של רופאים מוהלים שנע בין 1500-3500 שח. ומחיר שירות של מוהל מוסמך ינוע בין 1000 - 3000 שח.


לסיכום, היו ערניים בבחירת מוהל, התייחסו לכל סעיף, ובידקו תעודות. כל עוד הנושא נוגע בבריאותם של הקטנטנים יש מקום ל 0 טעויות.

יש לכם את כל הכלים להוריד סיכויים!

תהיו בריאים! ומאחלים לכם המון מזל טוב!


רשימה של מהולים לפי אזורים בארץ

דרום | צפון | מרכז