מה ההבדל בין צלם אומנותי בסטודיו לצלם לאירועים אומנותי המתעד אירוע

צלם אומנותי לאירועים

WhatsApp או חייגו 054-2330001

ישנם סוגי צילום שונים, וכמובן כל אחד בוחר לעצמו את הסוג שהכי מתחבר עליו.

צילום אומנותי בסטודיו בדרך כלל מסתכם בתאורה מובנית, בפוזיציות ותנוחות גוף פחות ספונטניות, אלה יותר מובנות לקומפוזיציה מסויימת ולראיה מסויימת של הצלם. זה יותר דומה ללצייר ציור. להמציא מציאות, אחרת ממה שיש להציע לדמות עצמה. כמו תאטרון, שיש דמות ויש את מי שמשחק אותה.

תיעוד אומנותי לעומת זאת זה צילום אירוע אומנותי. כשאין לך את התאורה המובנת, ואתה צריך להתאים את עצמך לתנאי שטח ותאורת מקור.

אין לך מדגמנים - אלא אנשים שחיים את הרגעים היפים בחייהם והכל ספונטני ועל הצלם לתעד אותם באופן אומנותי, מזוויות שונות , עם תאורה הולמת .

אפילו אי אפשר להשוות את שני התחומים הללו ולהכלחל אותם במסגרת אחת עד כדי כך הם שונים. בצילום סטודיו אתה יודע לצפות את המצב, לארגן את הדוגמנים ואת הרקע, לסדר שיער, איפור ובגדים. (בשני סוגי הצילום הבגדים בדרך כלל יהיו תואמים, בצילום סטודיו לרוב זה פרי דמיונו של הצלם ועל צלם לאירוע חתונה לדוגמא יש להתאים את עצמו ולתעד את מה שבחרו ללבוש החתן והכלה)

צילום בסטודיו הוא צילום שכולו בשליטטו המלאה של הצלם. תאורה, רקע, ושאר תנאי הצילום.

בסטודיו יש מגבלה על כמות האנשים נניח ניתן לערוך במקסימום צילומי משפחה. באירוע - על הצלם לתפוס כמה שיותר אנשים בתקופת זמן קצרה, והכי חשוב לא לפספס את בעלי השימחה.

בצילום סטודיו בדרך כלל זה לא מתמשך יותר מ 3 - 4 שעות. לעומת זאת צלם לחתונה לדוגמה צריך להיות באקשן קרוב ל-12 שעות בממוצע. או אם לקחת לדוגמא צילום מסיבת בר מצווה, זה עדיין מסתכם בלא פחות מ 6 משעות.

אחת המשימות של צלם לאירועים קטנים אפילו זה להיות בפוקוס ולהיות מוכן כל רגע לתפוס את המומנטים המרגשים, המצחיקים, ההיסטוריים והחשובים. הוא צריך להיות מרוכז ומוכן להיות במקום הנכון ובזמן הנכון.

אירוע חתונה הוא אירוע אימפולסיבי, דינמי ואף אירוע לא דומה לשני, והרבה יותר ספונטני מצילומים בסטודיו שהם סטטיים.

מה שיכול להיות דומה לצילום בסטודיו זה צילומי חוץ שנערכים לרוב בטבע.

בצילומי חוץ לחתונה ניתן לשלוט (יחסית) בתאורה, ובפוזיציות שהמצתלמים עומדים ומדגמנים.

בצילומי חוץ ניתן ליצור סיפור קצרצר ומעניין, מצחיק או מרגש, אבל זה עדיין יהיה יותר צילום טבעי, ונושם.

אני כצלם אירועים ובוקים יכול להגיד על עצמי שאני מאוד אוהב למצא את החן באותה בשניה, אני אוהב את הדינאמיות, ולחפש ולמצא זוויות יפות ומאוד מעניינות. אני אוהב את הרגע הבלתי חוזר, את הנינוחות על פניהם של הדוגמנים שלי, את הנשמה שלהם הייחודית והמיוחדת ובכך אני מעביר את זה בתמונות. אני אוהב את החיים בתמונה, את החוסר שליטה, ולתעד את האווירה הקיימת.

מה עדיף - בית הכנסת או כותל בעליה לתורה?

לצלם בוק בת מצווה – בטבע או בסטודיו?

לצלם בוק בת מצווה – בטבע או בסטודיו?