דקויות צילום אירוע ברית מילה: צילום סנדק

בלוג של צלם אירועים

WhatsApp או חייגו 054-2330001

אני צלם ברית מילה כבר המון שנים, ואחת השאלות שתמיד חשבתי עליהם היא מדוע כבוד כה גדול לסנדק? אף כבוד יותר גדול מהמוהל?

ואכן חיפשתי ושאלתי רבנים, והגעתי למקור התשובה.

מי זה סנדק?

סנדק הוא אדם המחזיק את התינוק על הברכיים בזמן ברית מילה. מי שזוכה למעמד זה - זוכה לכבוד גדול, אפילו יותר מהמוהל שהינו זוכה להיקרא בעל הברית. אנחנו מכירים אותו בשם "סנדק". המילה מגיעה מיוונית, ומתפרשת כ"מייצג". לפי היהדות מי שצריך למול את בנו זה אביו ומי שמחזיק את התינוק עוזר לקיים את המצווה ועל כך הוא נחשב כנציג של האב בקיום המצווה. בברית של אברהם אבינו, לפי המדרש, הקדוש ברוך הוא היה הסנדק בכבודו ובעצמו. זוהי הברית הראשונה בהיסטוריה.

מי יהיה הסנדק?

לפי פירושים שונים ולפי סיפורים של חכמים ניתן להבין שלאליהו הנביא משתתף בכל ברית מילה, והסנדק יושב לידו, בטקס הברית. ולפי הסיפורים קיימת השפעה חינוכית ומבחינה רוחנית על חייו של התינוק בהמשך. כדאי לבחור לסנדק אדם ההולך בדרך המצוות ואדם ירא שמיים. לרוב במעמד זה זוכה הסב של התינוק מצד האבא את הבכור ולאחר מכן , בבריתות הבאות את אב האם של התינוק.

כך גם החשיבות הגדולה לייחס המון מחשבה וכבוד בצילום טקס ברית מילה עצמו וצילום הסנדק בעת טקס ברית מילה בפרט.

טיפים איך לסייע לתמונות מוצלחות של הסנדק בברית מילה

תכינו את הסנדק לצילומים לפני כן משמע- בקשו (אם הוא ברמת קרבה שמאפשרת זאת) ללבוש בגד חגיגי ועדיפות לצבעים בהירים. מאחר וכל צבעים חזקים יזרקו השתקפות על התינוק והכרית הלבנה. לבוש חגיגי, קלאסי מתאים מאוד לצילום במעמד סנדק בברית מילה.

כרית יפה - ללא ספק על הצילום הכללי משפיע גם הדברים הקטנים, שלא בהכרח תלויים בצלם - כמו כרית יפה ולבנה לברית מילה. בכל מקרה הצלם ינשה לעשות את המיטב שיראה הכי עדין ויפה, אך אם על הכרית יהיה כיתוב מסמל, זה עוד השראה לתמונות יפות ומ

אומנותיות.

בהגעה לאולם או למסעדה תתחילו בארגון מקום ברית מילה. מאחר ומיקום כיסא אלהיו הנביא הוא העניין המרכזי לאיך יראה הטקס שלכם בתמונות, ויש לא מעט נקודות חשובות שיכולות להשפיעה ברמה דרסטית על תמונות סופיות שנעשו ע"י צלם לברית מקצועי.

קודם כל המיקום של כיסא אליהו הנביא. טרם תחילת הטקס חישבו ואף שאלו את הצלם האם מתאים לו והאם יש לו מספיק מקום לצלם את המתרחש בזווית רחבה. ואם לא והמקום מאפר, תתיעצו איתו היכן היה מעדיף לשים כיסא אליהו הנביא שאפשר לו צילום ללא מכשולים.

באותו מועד, ארגנו יחד עם הצלם כמה נקודות וזוויות שיוכל לצלם בהם בעת עריכת הטקס.

תאורה - מאוד חשוב לשים לב שכיסא אלהו הנביא לא עומד תחת איזה נורת לד חזקה , כמובן גם שעניין זה התיעצו עם צלם אירועים שלכם.

רקע - בהתחשב לכל מכלול הזוויות, גם רקע יופיע בחלק מהתמונות, לכן תקחו את זה בחשבון כשאתם מארגנים מקום לצילום ברית מילה בכיסא אליהו הנביא.

וכעת, שמצאנו את המקום הכי מתאים להעמיד בו כיסא אליהו הנביא, נחשוב על הסנדק, לרוב כיסא אליהו הנביא מאוד גבוה, ולכן יעזור שיהיה נוח יותר אם תביאו שרפרף שהסנדק יוכל להתיישב בו בנחת ולא יהיו תזוזות מיותרות. כל עוד הסנדק יושב בנוחות הפרט הזה נראה גם בתמונות.

צלם מקצועי - וכמובן כל אלו לא באמת יהיו שווים אם תבקשו אחד האורחים לצלם לכם אירוע עם מצלמה (שלא תמיד צלם חובבן מוכן לתנאים ולכל התקריות בברית מילה) סביר להניח שלא יוכל לעמוד בנתבקש. לכן תעשו את השיקולים שלכם, אך ממליצים להזמין צלם אירועים מקצועי על מנת שיבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, וימנע מכם חששות לאיכות התמונות וכמותן.


להזמנת צלם לברית התקשרו 0542330001